13.05.2021 - Prodüksiyon Rehberi | Etkinlik Duyuruları | Röportajlar | Foto Galeri & AjansPost
AjansPost

Bir Şair Nesrin Kültür…

Bir Şair Nesrin Kültür…

Bir Portre…

2 ortak olmak üzere 8 şiir kitabı bulunan ve Çikolata Teli Şiir Dosyası’yla (Mayıs Yayınları tarafından kitaplaştırıldı) 2003 Arkadaş Zekai Özger Ödülü bulunan Nesrin Kültür, Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro-Dramatik Yazarlık-Dramaturgi Anasanat Dalı mezunu. İzmir’de yaşayan sanatçı şimdilerde resme merak salmış durumda. Eski bir tutkusu olan resim sanatına yönelen sanatçı aynı zamanda şiirlerini de resimliyor. Şiirleri arasında Haiku Konuauna da var. Bir tür Japon Şiir Sanatı.

İmlasız Bahçe Şiirleri, Uzun Gece Şiirleri, bir kız evladının babasının ardından yazdığı ağıt olan Sana Sagu, Kuş Uçsa Havada İz, Coğrafya Ders Kitabı Kibele Yayınları’ndan çıktı. Sina Akyol ve Erol Özyiğit’le beraber yazdıkları 1001 heceden oluşan 1001 Hece Masalları ve Sina Akyol, Hakan Cem, Gültekin Emre ve şu ada hayatta olmayan Coşkun Yerli ve Seyhan Erözçelik’le birlikte İnsanın Halleri adlı şiir kitabında şiirleri yer aldı.

Çocukken Çocuk Saati Programı’nda babası için yazdığı şiirin yayınlanmasıyla ilk şiir merakı başlayan Nesrin Kültür şimdi öykü ve roman çalışmalarına devam ediyor.

Neden yazdığını “Belkide yaşadığıma dair tanıklar ve kanıtlar arıyorum” diye açıklayan şair Sina Akyol’un deyimiyle “Küçük küçük ama belki de bu yüzden büyük bir samimiyetin şiirlerine ev sahipliği yapan bir şair.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ