18.06.2021 - Prodüksiyon Rehberi | Etkinlik Duyuruları | Röportajlar | Foto Galeri & AjansPost
AjansPost

Chadwick Boseman Hayatını Kaybetti

Chadwick Boseman Hayatını Kaybetti

Marvel Sinematik Evreni’nin sevilen oyuncusu Chadwick Boseman hayatını kaybetti. Black Panther filminin başrol oyuncusu olan Chadwick Boseman’a 2016 yılında kolon kanseri teşhisi konulduğu, 4 yıldır tedaviye devam ettiği ve hastalığın son aşamasında olduğu belirtildi.

“Gerçek bir savaşçıydı”

Boseman’a ait sosyal medya hesabından, “Boseman’ın ölümünü bildiriyor olmaktan büyük acı duymaktayız. Black Panther filmindeki Kral T’Challa’yı canlandırması hayatının onuruydu. Gerçek bir savaşçıydı. Hastalığının son zamanlarını evinde geçirdi ve öldüğü sırada ailesi ve eşi yanındaydı.” şeklinde açıklama yapıldı.
Marvel Studios’un başkanı Kevin Feige, Boseman’ın ölümü hakkında “Canlandırdığı herhangi bir kişi kadar zeki, nazik, güçlü ve güçlüydü. Marvel Studios ailesi kaybının yasını tutuyor ve ailesiyle birlikte yas tutuyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.

“Bir Film Beş Ödül”

Chadwick Boseman başrolünde oynadığı Black Panther filmiyle, Film Dalında En İyi Erkek Oyuncu NAACP Image Ödülü, En İyi Kahraman Dalında MTV Film Ödülü, People’s Choice Favori Erkek Film Oyuncusu Ödülü, Beyaz Perde Sanatçıları Derneği En İyi Oyuncu Kadrosu Ödülü olmak üzere 5 ödül kazanmıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ