06.05.2021 - Prodüksiyon Rehberi | Etkinlik Duyuruları | Röportajlar | Foto Galeri & AjansPost
AjansPost

MERDİVEN ALTI ÇOCUK İMALATI!.

Yılmaz Tizgöl

Yazarın şu ana kadar yazılmış 9 makalesi bulunuyor.

Ne kadar korkunç geliyor değil mi? İnsana bu söylem. Ama maalesef ki, etrafımızda bunlardan dolu var! Nasıl mı? Gerçek mi? dediğinizi duyar gibi oluyorum.

Bakın kısaca anlatayım nasıl olduğunu..

Şimdi günümüzde merdiven altı imalathaneler o kadar çok var ki, herkesin malumu insan yediğinden içtiğinden korkar oldu. Peki bu insanlar bu işi yapmaya ehliyetli değiller de, nasıl oluyor da; Sahte mazot, sahte içki, sahte ilaç, kanserojen pasta, ekmek, sahte Adidas, Nike, üretebiliyorlar;

Çünkü kontrolü çok zor. Ama yapılan kontrollerde yakalanıp gereken cezayı alıyorlar.

Peki gelelim konumuza. Bu sahtekarlar bu ülkenin evladı değil mi? Bunlar, senin benim gibi bu cumhuriyetin okullarında yetişmiş ama Atatürkçü, ama Ülkücü, ama dindar insanların çocukları değil mi?

Eee.. Nasıl oluyor da, bu anne ve babalardan bu çocuklar doğuyor? İşte sorunun cevabı ve can alıcı noktası bu. Anne ve babaların çocuk imal etme belgeleri yok! Kaçak göçek merdiven altı imal ediyorlar çocukları. Hatta; evlilik içinde yeterlilik belgeleri yok!. Eee.. Hani evlilik kutsal bir kurumdu.

Ne yani! Şimdi ben belediyeye girmek istesem, elli tane sınavdan geçirilirim. Diplomamı yada ustalık belgemi görmeden, beni işe almazlar. Ee; Berber dükkanı açmak istesem ustalık belgesi, mesleki oda kaydı, vergi karnesi, belediyeden iş yeri açma ruhsatı, eğer yanımda bir çırak çalıştıracaksam usta eğitici belgesi vs vs lazım. Ee; İki tane saf bir araya geliyorlar hadi evlenelim nikahta yaşın tutuyor mu? Tutuyor.. Tamam başka bir şeye gerek yok!.. Ee hani evlilik kutsaldı? Hani evlilik kurumdu? Nasıl bir kurum bu ya!. At imzayı gir içeri. Aynı gün hadi çocuk yapalım. Yani insan imal edelim.

Ya oğlum sizin belgeniz yok. Nasıl imal edeceksiniz çocuğu.. Eksik olur, yamuk olur, çalışmaz.. Garantisi olmaz.. Sizin imal ettiğiniz çocuk adam olmaz, insan olmaz, gider sahtekarlık yapar, tartıyı yanlış tartar, ayrılmak isteyen eşini öldürür, kırmızı ışıkta geçer, yerlere tükürür. Kendi öz çocuğuna senden adam olmaz der, ve kendi gibi bir sürü çocuk imal eder.

Yapmayın kardeşim yapmayın.. Belediye ye alınacak bir temizlik işçisine verdiğimiz önemi kendi çocuklarımıza vermezsek, bu 23 nisanlar, ondokuz mayıslar yalan olur. Hikaye olur, masal  olur..

Alın şapkayı bir koyun önünüze düşünün.. Ondan sonra bu bayramları kutlayalım..

Yılmaz Tizgöl

YAZARIN SON YAZILARI
GEMİLERİ YAKMAK - 5 Haziran 2020
TANRILARIN SENARYOSU - 3 Haziran 2020
Azrail ve Aşkı - 31 Mayıs 2020
AŞK’IN YAŞI OLUR MU ? - 29 Mayıs 2020
Aşk, Tuval, Sen!. - 27 Mayıs 2020
Ekmek Arası Hayat - 25 Mayıs 2020
BELKİ BU SON BAYRAM - 23 Mayıs 2020
Kaderi İnşa Etmek - 23 Mayıs 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Şeker dedi ki:

    Bunu diger madde imalatiyla tanimlayamayiz ,ben başlığı görünce ha tamam benim aklımda kini yazmış dedim ama hayal kırıklığı na uğradım ,bu konu çocuk yapma aile olma yeterliliği ile bagdasitirilamaz ,eskiden 15 yaşında evlenip çocuk sahibi olup gayette güzel çocuklar yetiştirilir di .bakma sen muhalifler in annem 15 yaşında evlendi hala oyuncaj bebeğiyle yatıyor yalanlarına ,tamam genç evlendi ama aileler genç evlilere destek oluyor hayatı öğretiyor çocuk büyütmeyi sadece ona bırakmıyor ,hem o büyüyor hem çocuk ,oysa şimdi piyasa 13 14 yaşında ilk ilişkikerini yaşıyan çocuk or..ularla dolu ,ve aileler benim kızım yaşasın sana ne diyor ,ama evlilik gelince bu yaşta olurmu .ee senin kız 15 yaşında zaten kaşar olmuş onu napacan bu 30 yaşında evlense nolur kendi gibi çocuk yetiştirir,kaşarlar toplumu olur,okullarda neler var ,kız kantinciyle yakalanıyor aileye söylüyor öğretmen. Aile öğretmeni mahkemeye veriyor benim kızım sana ne hayatını yaşıyor diyor ,kız 15 yaşında adan 25 bozacak salacak,olsun ,.
    Aslında şu konuyla ilgili yaz birde ,istenmeyen çocuklar,evet ailelerde istenmeyen çocuklar çok var ,her ailede mutlaka kullanılan bir çocuk bulunur ,diğerleri yaşar ,diğeriyle beraber aile bir çocuğu istenmeyen ilan edip onu kullanır hayat boyu böylece ,köle aile çocukları oluşur.bu çok var .kal sağlıcakla

  2. Yılmaz Tizgöl dedi ki:

    Yorumu şimdi okudum şu anda ikinci yazım hemen hemen o konuda. tevafuk işte. teşekkürler.

BİR YORUM YAZ